24.02.2021

Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi Müdürlüğü

                                   
    Rıfat Börekçi Eğitim Merkezimiz, eğitim hizmetlerini ve faaliyetlerini Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanlığına bağlı taşra teşkilatı birimi olarak yürütmektedir.
    Eğitim Merkezimiz bünyesinde Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından merkez ve taşra teşkilatının muhtelif kademelerinde çalışan personele yönelik olarak planlanan çeşitli hizmet içi eğitim kursları ve seminerleri düzenlenmektedir.
    Eğitim merkezimizde düzenlenen faaliyetlerin amacı, hizmet içi eğitim kurslarımız vasıtasıyla başkanlığımız personelinin çeşitli kademelerde yürüttüğü görevlerinde yeterliliklerine katkıda bulunmak, görevde verimliliklerini artırmak, yeni görevlere intibaklarını sağlamak ve onları daha üst göreve hazırlamak, güncel gelişmeler ve meseleler hakkında personelimizi bilgilendirmek ve kendilerinden beklenen hizmeti en iyi şekilde yerine getirmeleri konusunda kendilerine yardımcı olmaktır. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak 16/02/2009  tarihinde kurulmuştur.
    Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz Ankara Çankaya İlçesi Kültür mah. Dr. Mediha Eldem sok. No:85 (Kocatepe Cami) yanında yer almaktadır. Eğitim Merkezimizde 10 adet derslik, 1 adet toplantı salonu, 1 adet konferans salonu,117 tek kişilik ve 4 adet çift kişilik olmak üzere 121 yatakhane kapasitemiz ,Eğitim Görevlisi odaları,mutfak,yemekhane,mescid,kütüphane,spor salonu,otopark bulunmaktadır.
    Eğitim Merkezimizde, 1 Müdür ,3 Eğitim Görevlisi, 3 Öğretmen,1 Şef, 2 Tekniker,1 Teknisyen, 6 Veri Hazırlama ve Kontrol İşlemeni, 1 Memur, 1 Şoför,3 Bekçi, 3 Hizmetli   ve  1 Sürekli İşçi kadromuz bulunmaktadır.